Autor: Antoni Zalewski
Pabianice: Koncert Pasyjny w parafii Trójcy Przenajświętszej

W IV Niedzielę Wielkiego Postu w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach miał miejsce koncert w wykonaniu chóru młodzieżowego z Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Lutomiersku pod dyrekcją ks. dr hab. Kazimierza Dąbrowskiego.

Na organach akompaniował Łukasz Różyło, absolwent szkoły, na co dzień miejscowy organista. Zaprezentowano pieśni pasyjne i fragmenty Gorzkich Żali. Spotkanie było okazją do poznania tła historycznego prezentowanych utworów oraz medytacji ich treści pomagających głębsze przeżycie czasu Wielkiego Postu i uświadomienie sobie wielkiej miłości Boga do każdego człowieka.

Dla przybyłych wiernych koncert stanowił mocne przeżycie, a talent wykonawców spotkał się z uznaniem, czego przejawem były długie owacje. Słowa powitania jak i podziękowania wygłosił proboszcz parafii, ks. kan. Jerzy Rzepkowski.