Archidiecezja Łódzka
Odpust św. Kazimierza w Stróży
12:31 | 06.03.2019 | Wyświetleń: 1033 | Autor: ks. Paweł Kłys

Jak co roku, 4 marca br,, wspólnota św. Kazimierza w Stróży przeżywała swój odpust parafialny ku czci swojego patrona. Niecodziennym gościem tej uroczystości był J.E. ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski, który poświęcił odnowiony ołtarz główny i zakrystię oraz nowy ołtarz posoborowy, na którym sprawowana jest codzienna Eucharystia.

Oprócz zgromadzonych parafian i miłych gości, w uroczystości wzięli udział także pani Iwona Koperska – przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego i pan Tomasz Stolarczyk – Wójt gminy Rząśnia. To dzięki dotacjom Urzędu Marszałkowskiego i Gminie Rząśnia, prace te mogły być zrealizowane.

Ksiądz Biskup w swoim słowie skierowanym do zgromadzonych, podkreślał aktualność heroiczności życia i cnót św. Kazimierza, który w swoim życiu duchowym nie zgadzał się na „bylejakość” i „lenistwo duchowe” jako największej pokusy dla wierzących. Każdy z nas jest wezwany do świętości niezależnie od wykonywanego zawodu i profesji– tak można byłoby spuentować homilię Jego Ekscelencji jako wezwanie i drogowskaz dla współczesnych chrześcijan. Święty Kazimierz nadal aktualny.

Bogu niech będą dzięki i życzliwym ludziom, że parafianie św. Kazimierza mogą cieszyć się coraz piękniejszą i odnawianą Świątynią.