27.02.2020
Archidiecezja Łódzka
Modlitwa Taizé za Syrię w Łodzi
11:55 | 14.03.2019 | Wyświetleń: 394 | Autor: Antoni Zalewski

Wzorem lat ubiegłych w okresie Wielkiego Postu w naszej archidiecezji odbędą się Łódzkie Wieczory Światła, czyli ekumeniczna modlitwa kanonami Taizé.

Najbliższe takie spotkanie będzie miało miejsce we wtorek 19 marca o godzinie 19 w kościele  p.w. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 2. Modlitwa ta będzie poprzedzała Międzynarodowe Ekumeniczne Spotkanie Młodych w Bejrucie, na które uda się kilkuosobowa grupa młodych z Łodzi. Po wydarzeniach centralnych, dzięki współpracy z Domem Wschodnim – Domus Orientalis, młodzi będą kontynuować swoją w pielgrzymkę w Syrii i współorganizować modlitwy w Damaszku i Aleppo. W związku z tym  podczas  tego Wieczoru Światła w sposób szczególny będziemy modlić się za nasze Siostry i naszych Braci w wierze na Bliskim Wschodzie. Wydarzenie to będzie również doskonałą okazją do złożenia wielkopostnej jałmużny poprzez materialne wsparcie chrześcijan w Syrii.

To wydarzenie modlitewne wpisuje się również w cykl licznych inicjatyw związanych ze wspólnotą z Taizé. Jedną z ważniejszych jest wspólny wakacyjny wyjazd wraz z Ks. Arcybiskupem Grzegorzem Rysiem do Taizé we Francji, który planowany jest od 3 do 11 sierpnia.