Zmarł ś.p. ks. bp Alojzy Orszulik - biskup senior Diecezji Łowickiej

Kuria Diecezjalna Łowicka z żalem zawiadamia, że dnia 21 lutego 2019 roku,w wieku 90 lat, w sześćdziesiątym drugim roku kapłaństwa i trzydziestym roku posługi biskupiej zmarł ś. p. Ksiądz Biskup Alojzy Orszulik - Biskup Senior Diecezji Łowickiej.

Przebieg uroczystości pogrzebowych

28 lutego 2019 roku (czwartek)
Godz. 18.00  –  wprowadzenie trumny do Bazyliki Katedralnej Wniebowzięcia NM.P w Łowiczu i Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Józwowicza, Nuncjusza Apostolskiego w Rwandzie. Po Mszy Świętej modlitwa indywidualna w intencji Zmarłego zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

1 marca 2019 roku (piątek)
Godz. 10.00  –  modlitwa brewiarzowa przy trumnie Zmarłego.
Godz. 12.00  –  Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski.  Po Mszy Świętej złożenie ciała w krypcie Katedry Łowickiej.

+Andrzej Franciszek Dziuba
Biskup Łowicki