Archidiecezja Łódzka
VII Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Tomaszowa Maz.
09:48 | 07.01.2019 | Wyświetleń: 429 | Autor: ks. Paweł Kłys

O godz. 14.15 orszaki wyszły z czterech tomaszowskich parafii: św. Rodziny, św. Jadwigi Królowej oraz NMP Królowej Polski połączonej z orszakiem parafii św. Antoniego. Wszyscy prowadzeni przez królów: Kacpra, Melchiora oraz Baltazara, przeszli ze śpiewem na ustach, w radosnych i kolorowych korowodach ulicami miasta do kościoła Najświętszego Serca Jezusowego. Na tutejszej parafialnej scenie kolędowała młodzież NSJ, następnie po wysłuchaniu Ewangelii, a także odegraniu scenki teatralnej uroczyście złożono pokłon Dzieciątku Jezus.

Warto zaznaczyć, iż w rolę króla Baltazara wcielił się, podobnie jak w latach ubiegłych mieszkający w Tomaszowie Etiopczyk Mamuye W Silassie, rolę Kacpra odegrał Eduard Jemieljanow, Ukrainiec mieszkający od kilku lat w powiecie Tomaszowskim, natomiast Melchiorem był p. Paweł Chojnacki. W rolę Świętej Rodziny brawurowo wcieliła się rodzina p. Janeckich z parafii NSJ na czele ze swoim małym synkiem Leosiem.

Na zakończenie wyjątkowego orszaku rozstrzygnięto konkursy na najpiękniejszą szopkę oraz gwiazdę betlejemską. Następnie w kościele NSJ odbył się niezapomniany koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu kapeli góralskiej z Koniakowa.