Archidiecezja Łódzka
Poświęcono siedem nowych karetek pogotowia ratunkowego dla województwa łódzkiego
14:10 | 11.01.2019 | Wyświetleń: 955 | Autor: ks. Paweł Kłys

Województwo Łódzkie wzbogaciło się o nowe siedem karetek Pogotowia Ratunkowego, które będą stacjonować w Łodzi ale także w Skierniewicach i Zgierzu. Będą służyć pomocą wszystkim mieszkańcom województwa poszkodowanym w wypadkach ale także wszystkim potrzebującym pomocy w nagłych zdarzeniach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Nowe pojazdy zostały pobłogosławione i poświęcone na placu przed łódzką katedrą przez arcybiskupa Grzegorza Rysia

– Panie zawsze otoczony chorymi, Ty ukazujesz się nam jako najlepszym z możliwych lekarzy, który spotykając się z człowiekiem uzdrawia go nie tylko z chorób ciała, ale także dociera do najgłębszych zakątków duszy uzdrawiając w nim to, co duchowe. – mówił w czasie błogosławieństwa abp Ryś. –  Modlimy się o Twoje błogosławieństwo nad tymi karetkami i nad wszystkimi, którzy będą w nich posługiwać chorym. Prosimy Cię o błogosławieństwo dla kierowców, dla lekarzy, dla wszystkich pracowników służby zdrowia. Prosimy też o to, by Twoje błogosławieństwo i Twoja Opatrzność towarzyszyła wszystkim chorym, którzy będą korzystać z tych karetek. – modlił się łódzki pasterz.

Dziękując za poświęcenie nowych pojazdów wojewoda łódzki wskazała na to, że  – rok 2019 jest bez wątpienia rokiem Ratownictwa Medycznego. – mówił prof. Zbigniew Rau. – Niezwykle ważnym elementem dobra wspólnego jest życie i zdrowie obywateli tak temu dobru najlepiej będą służyć podmioty publiczne, na których będzie ciążyć odpowiedzialność za prowadzenia Ratownictwa Medycznego. W związku z tym powstanie w Łodzi Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego – zapewnił wojewoda łódzki.

Karetki wyposażone w niezbędny sprzęt ratujący zdrowie i życie mieszkańców województwa będzie od tej chwili służył wszystkim potrzebującym pomocy.