Archidiecezja Łódzka
Orszak Trzech Króli w Budzynku i Domaniewie
10:36 | 08.01.2019 | Wyświetleń: 1006 | Autor: ks. Paweł Kłys

Dzień 6 stycznia w Kościele Powszechnym jest przeżywany jako Uroczystość Objawienia Pańskiego. Tego dnia w parafii pw. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Budzynku i parafii pw. św. Floriana w Domaniewie odbyły się po raz pierwszy Orszaki Trzech Króli.

Parafianie i goście z Budzynka (jednej z najmniejszych parafii Archidiecezji Łódzkiej) zebrali się przy kapliczce Matki Bożej. Ks. Tomasz Estkowski, proboszcz obydwu parafii przybliżył zebranym ideę inicjatywy Orszaku Trzech Króli, która obecnie zyskuje zasięg międzynarodowy. Po krótkiej modlitwie Trzej Biblijni Królowie wyruszyli do parafialnego kościoła, aby tam pokłonić się Małemu Jezusowi i złożyć swoje dary. Wszystko odbywało się przy śpiewie kolęd i pastorałek. Orszak Trzech Króli w Domaniewie wyruszył sprzed miejscowej Szkoły Podstawowej.

Po dotarciu na miejsce została odprawiona uroczysta Eucharystia, po której wszyscy podjęli wspólne kolędowanie. W Budzynku kolędy intonowali członkowie zespołu muzycznego z parafii pw. Św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Maz., natomiast w Domaniewie kolędowaliśmy wraz z ewangelizacyjnym zespołem Magis 33.

Orszak Trzech Króli jest nową inicjatywą w obydwu parafiach. Parafianie żywo włączyli się w pomoc i przygotowanie przedsięwzięcia. Wrażenie robiły profesjonalne zaprzęgi konne, w których Dostojni Wędrowcy ze Wschodu mogli dotrzeć do betlejemskiego żłóbka. Parafianie również z własnej inicjatywy przygotowali królewskie korony.

Uroczystość Objawienia Pańskiego to także święto nadziei, że – na wzór Mędrców ze Wschodu – możemy dzielić się naszą wiarą z innymi. Nie chcemy zatrzymywać jej dla siebie, ale zanieść ją wszędzie tam, gdzie żyjemy.