Archidiecezja Łódzka
Orszak Trzech Króli – największe jasełka w Łodzi z wielkim koncertem kolęd „Arki Noego”
05:00 | 06.01.2019 | Wyświetleń: 2784 | Autor: ks. Paweł Kłys

6 stycznia 2019 r. ulicą Piotrkowską przejdzie barwny korowód kolędników. Mieszkańcy naszego miasta śpiewając wspólnie kolędy pójdą za światłem gwiazdy betlejemskiej by oddać pokłon Nowonarodzonemu. Oczywiście przewodzić im będą Trzej Królowie – Kacper, Melchior i Baltazar. Największą atrakcją będzie zapewne żywy wielbłąd, który, będzie towarzyszył kolędnikom oraz finałowy koncert kolęd znanego dziecięcego zespołu „Arka Noego”.

Archidiecezja Łódzka organizuje w 2019 roku miejskie obchody Uroczystości Objawienia Pańskiego włączając się, podobnie jak ponad 700 miast z całej Polski i spoza jej granic, w ogólnopolską inicjatywę „Orszaku Trzech Króli”. W tym roku wydarzenie będzie miało jeszcze bardziej widowiskowy charakter. Uroczystość, nad którą honorowy patronat objął Ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki oraz Pani Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Pan Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, Pan Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau i Stowarzyszenie „Powrót Trzech Króli” rozpocznie się o godz. 11.00 Mszą św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia w kościele pw. Zesłania Ducha Św. (ul. Piotrkowska 2). Po modlitwie Anioł Pański (ok. godz. 12.00) z placu Wolności w kierunku Bazyliki Archikatedralnej wyruszy barwny korowód kolędników.

W trakcie drogi do żywej szopki uczestnicy Orszaku Trzech Króli wezmą udział w interaktywnych jasełkach odegranych w różnych punktach ulicy Piotrkowskiej przez grupę ponad 200 aktorów. Każdy z Trzech Króli przybędzie wraz ze swoją świtą – damami dworu i rycerzami. W rolę dworzan wcielą się dzieci z katolickich szkół i przedszkoli z terenu naszego miasta. Najliczniejsza będzie zapewne świta azjatyckiego Króla Melchiora – będzie to ok 300 rycerzy i dwórek ze Szkoły Salezjańskiej. Do wspólnego śpiewu kolęd będzie zachęcać grający na gitarach i perkusji zespół muzyczny wspólnoty „Światło Życie” oraz młodzieżowa orkiestra dęta.  Będą aktorzy na szczudłach i żywe zwierzęta, diabeł zionący ogniem, pokazy pirotechniczne i anioły rozdające dzieciom słodycze, wspólne śpiewanie kolęd i wspaniała, rodzinna atmosfera. Dzieci już nie mogą się doczekać wielbłąda, który zapewne stanie się wielką atrakcją. A wszystko to po to, by oddać pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi oraz doświadczyć czym jest prawdziwe chrześcijańskie świętowanie, w gronie rodziny i z kolędą na ustach. Każdy uczestnik Orszaku otrzyma tekturową koronę oraz śpiewnik z kolędami, dzięki temu wszyscy będą mogli aktywnie uczestniczyć w koncercie kolęd w wykonaniu gwiazdy Orszaku – zespołu „Arka Noego”. Koncert finałowy odbędzie się ok. godz. 13.00 na placu katedralnym.

Łódzki Orszak Trzech Króli znalazł się wśród trzech miast, z których TVP 1 przeprowadzi transmisję na żywo. Serdecznie zapraszamy na konferencję prasową, która odbędzie się w dniu 2 stycznia 2019 o godz. 12.00 przy szopce na placu katedralnym w Łodzi.

Więcej o tegorocznym Orszaku można znaleźć tutaj: www.facebook.com/OrszakTrzechKroliLodz
www.lodz.orszak.org