Archidiecezja Łódzka
Opłatek Stowarzyszenia Rodzin Katolickich
16:17 | 09.01.2019 | Wyświetleń: 699 | Autor: Antoni Zalewski

Piękna i pożyteczna jest tradycja noworocznych spotkań opłatkowych. Kultywuje ją także  Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej.

Od lat spotkania te odbywają się w starym, zabytkowym kościele pw. Św. Józefa przy ul. Ogrodowej w Łodzi. Warto zaznaczyć, że jest to miejsce, gdzie znajdują się relikwie błogosławionych patronów Stowarzyszenia: Alojzego i Marii Beltrame Quatroccich. Od wielu lat także opłatkowe spotkania Stowarzyszenia Rodzin Katolickich zaszczyca swą obecnością Ksiądz Biskup Adam Lepa.

W tym roku tematem swej homilii uczynił SERCE: serce człowiecze i serce narodu. Powiedział między innymi: „Tylko posiadanie „wielkiego serca” pomoże dobrze przeżyć kolejny, 2019 rok w rodzinach opartych na wielowiekowej  tradycji, a zdrowe społeczeństwo zapewni we współczesnym świecie wzrost siły każdej  polskiej rodziny. Dobrze żyje się w narodzie zjednoczonym, w którym nie ma wewnętrznych sporów, czego nie możemy dzisiaj powiedzieć o Polsce, ale mimo wszystko  nawet inne narody i społeczeństwa zazdroszczą Polakom bezpieczeństwa. Dobrze żyje się w Kościele, w którym wszyscy żywią te same przekonania, znają prawdy wiary, podejmują jednakowe praktyki religijne.”

Po Mszy św. dalszy ciąg opłatkowego spotkania odbywał się na gościnnej plebanii ks. Adama Bajera, gospodarza miejsca, a zarazem diecezjalnego opiekuna  Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Wśród licznych gości z wdzięcznością odnotowujemy też obecność o. Radosława OFM, duszpasterza z parafii Św. Elżbiety Węgierskiej.

W serdecznej, ciepłej atmosferze dobrych życzeń przy łamaniu się opłatkiem, śpiewie kolęd i skromnym poczęstunku upłynęła opłatkowa agapa.