Archidiecezja Łódzka
Łódzki opłatek katechetów 2019
11:17 | 12.01.2019 | Wyświetleń: 722 | Autor: ks. Paweł Kłys

– Bycie blisko Jezusa nie jest tylko towarzystwem, nie jest tylko czymś, co ma nam pomóc mile przeżyć nasze życie kiedy będziemy chorzy albo smutni, by nas pocieszył lub uzdrowił. – mówił do katechetów bp Marek Marczak. – Ta obecność Pana Boga w naszym życiu ma o wiele głębsze znaczenie. Pan Bóg przychodzi, by być z nami blisko nie tylko po to, żeby dawać nam zdrówko – czego sobie życzymy wzajemnie , ale także o co Boga często prosimy- ale przychodzi po to, aby dać nam zabawienie, aby zmienić nasze życie, aby to życie miało głęboki sens i wartości, i aby miało określony cel, żebyśmy szli w tym kierunku, kierunku zbawienia. – tłumaczył bp Marczak.

Podobnie jak w ubiegłych w sobotę 12 stycznia w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi odbyło się spotkanie świąteczne dla katechetów pracujących w łódzkich przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Składając życzenia katechetom ksiądz biskup powiedział – Chciałbym wam życzyć  moi drodzy -którzy w rozmaity sposób trudzicie się na co dzień, aby kształcić i wychowywać nowe pokolenia – abyście byli przyjaciółmi Oblubieńca, abyście byli przyjaciółmi Pana Jezusa i przez to bycie Jego przyjacielem potrafili przekazać właśnie to swoim podopiecznym – dzieciom i młodzieży. Aby także i oni stawali się przyjaciółmi Pana Jezusa, poznawali Go i żyli na co dzień w Jego obecności, wchodzi z Nim w głęboką relację i stawali się w przyszłości dojrzałymi chrześcijanami. Tymi, którzy za Jezusem pójdą i staną się Jego uczniami. – życzył biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.

Obok życzeń uczestnicy spotkania świątecznego obejrzeli jasełka zatytułowane: Leśna historia o narodzeniu Chrystusa, które przygotowały dzieci z klasy II  Muzycznej Szkoły Podstawowej w Łodzi.