Archidiecezja Łódzka
Koluszki: Orszak Trzech Króli
09:53 | 11.01.2019 | Wyświetleń: 385 | Autor: Antoni Zalewski

Mroźna aura oraz śnieg nie wystraszyły uczestników Orszaku Trzech Króli, który już po raz kolejny przeszedł w niedzielę 6 stycznia br. ulicami Koluszek.

Świętowanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Św. w kościele p. w. Niepokalanego Poczęcia NMP, po której podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Koluszkach pod kierunkiem pań: M.Zychli i I. Jasiaczek zaprezentowali przedstawienie jasełkowe „Świąteczna Opowieść”. Przedstawienie to wprowadziło wszystkich w klimat świąt Bożego Narodzenia oraz w symbolikę pokłonu Mędrców ze Wschodu. Cały występ został nagrodzony gromkimi brawami przez przyszłych kolędników.

Przy wyjściu z kościoła zostały rozdane przez wolontariuszy papierowe korony, okolicznościowe naklejki i śpiewniki z kolędami. Na czele orszaku niesiona była gwiazda betlejemska, za którą maszerowali ministranci z kolorowymi flagami oraz królowie: Kacper, Melchior i Baltazar, w których role wcielili się ks. M. Czarnecki, J. Arndt i S. Głowacki. Uroczystemu przemarszowi towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd, przerywane refleksjami wyrażanymi przez animatorów pochodu – przedstawicieli organizatorów Orszaku Trzech Króli z Kościoła Domowego, którymi byli p. K. Banaszkiewicz i D. Urbańczyk. W trakcie uroczystego przejścia do stajenki, którą był kościół p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, swoimi refleksjami podzielił się także ks. dziekan Krzysztof Nowak.

Po złożeniu hołdu Świętej Rodzinie przy wsparciu scholi Armia Pana wszyscy przybyli odśpiewali wspólnie kolędy, a następnie udali się na gorącą herbatę, przygotowaną przez Ochotniczą Straż Pożarną i ciepłym bigosem, zorganizowanym przez rodziny Domowego Kościoła, a także mogli skosztować wypieków rodziców dzieci ze scholi. Przy rozpalonym nieopodal ognisku uczestnicy Orszaku mogli wspólnie dalej kolędować przy wsparciu p. P. Sasin oraz prowadzonej przez nią Armii Pana.

Mamy nadzieję, że inicjatywa ta przyczyniła się do integracji środowiska lokalnego i głębszego przezywania Święta Trzech Króli.