IV Orszak Trzech Króli w Stróży

Już po raz czwarty najmniejsza parafia w naszej Archidiecezji - św. Kazimierza w Stróży, dołączyła do setek miast i wiosek w uwielbieniu, radości i oddaniu pokłonu Nowonarodzonemu Zbawicielowi, Jezusowi Chrystusowi. Po uroczystej Eucharystii o godz. 16.00, Orszak udał się do pobliskiej remizy OSP na Jasełka Bożonarodzeniwe, wystawione przez dzieci i młodzież parafialną, którego scenariusz przygotowała pani Stella Brocka.
Później już zostało wspólne kolędowanie w gronie licznie zgromadzonych parafian i miłych gości, z innych miejscowości oraz biesiadowanie do późnego wieczora. Za syty poczęstunek jesteśmy wdzięczni „Stowarzyszeniu Wsi Stróża”, która jak zawsze gościnnie przyjęła wszystkich obecnych.
Pragniemy aby inicjały C+M+B 2019 („Christus mansionem benedicat”, czyli „Niech Chrystus błogosławi ten dom”) zagościł we wszystkich domach naszej parafii, Archidiecezji i Ojczyzny. „Chrystusa nam się narodził!” - nie ma wspanialszej i piękniejszej dla nas nowiny.

Parafianie ze Stróży