Archidiecezja Łódzka
III Niedziela Zwykła – 27 I 2019
12:13 | 26.01.2019 | Wyświetleń: 566 | Autor: ks. Paweł Kłys

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 27 stycznia 2019 r. 

1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Dąż do sprawiedliwości (Pwt 16, 20). Zachęcamy do modlitwy w intencji o jedność chrześcijan oraz wzięcia udziału  w nabożeństwach, których program wywieszony jest w gablocie.

2. Obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się w sobotę 2 lutego 2019 r. w święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu o godz. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki.

3. Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej zaprasza młodzież na spotkanie pt.: Panama  w Łodzi – Panama Disco, które odbędzie się w sobotę 2 lutego o godz. 18.00 w kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). W programie: Msza św. dziękczynna, świadectwa osób, które uczestniczyły w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie z Papieżem Franciszkiem, nauka tańców latynoamerykańskich oraz wspólna zabawa taneczna. Więcej informacji na Facebooku (Fanpage Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła).

4. Zachęcamy do wypełnienia ankiety, której wyniki zostaną wykorzystane podczas Synodu Archidiecezji Łódzkiej. Informacje na jej temat znajdują się na ulotkach, w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej. Ankieta ma formę internetową i jest całkowicie anonimowa.

5. Krajowa Izba Kominiarzy apeluje, aby zachować środki ostrożności podczas ogrzewania domów i mieszkań, dokonywać regularnych przeglądów, czyszczenia instalacji kominowych
wentylacyjnych oraz zaopatrzyć się w czujniki dymu i czadu.

6. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” zaprasza w sobotę 2 lutego na kolejny publiczny męski różaniec ulicami Łodzi. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 10.00 sprawowaną pod przewodnictwem Ks. Abpa Grzegorza Rysia w kościele Zesłania Ducha Świętego w Łodzi. Po Eucharystii mężczyźni przejdą ulicą Piotrkowską do kościoła Ojców Jezuitów odmawiając różaniec.

7. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej, które odbędą się w drugi weekend lutego, tj. 8-10 lutego 2019 r. W rekolekcjach mogą wziąć udział uczniowie klas trzecich gimnazjum i starsi. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie swojego udziału do 4 lutego drogą mailową: droga.ocalenia@gmail.com. Początek rekolekcji w piątek 8 lutego o godz. 16.30. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

8. Przypominamy o ankiecie skierowanej w 2019 roku do wszystkich parafian. Prosimy Księży Proboszczów o pomoc w przeprowadzeniu ankiety: rozprowadzaniu ulotek, przypominaniu o niej przez cały styczeń w ogłoszeniach parafialnych, umieszczeniu informacji w gazetce, gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej parafii. Ankieta ma formę internetową, jest całkowicie anonimowa i znajduje się pod linkiem: http://bit.ly/ankieta-parafia