Archidiecezja Łódzka
II Niedziela Zwykła – 20 I 2019
15:04 | 19.01.2019 | Wyświetleń: 595 | Autor: ks. Paweł Kłys

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 20 stycznia 2019 r.

1. Zachęcamy do wypełnienia ankiety skierowanej do wszystkich parafian. Wyniki ankiet zostaną wykorzystane w opracowaniach naukowych trwającego Synodu Archidiecezji Łódzkiej. Informacje na jej temat znajdują się na ulotkach, w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej. Ankieta ma formę internetową i jest całkowicie anonimowa.

2. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej, które odbędą się w drugi weekend lutego, tj. 8-10 lutego 2019 r. W rekolekcjach mogą wziąć udział uczniowie klas trzecich gimnazjum i starsi. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie swojego udziału do 4 lutego drogą mailową: droga.ocalenia@gmail.com. Początek rekolekcji w piątek 8 lutego o godz. 16.30. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

3. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście przypada w niedzielę 27 stycznia. Zachęcamy do włączenia się w organizowaną z tej okazji akcję „Płomień Pamięci” poprzez zapalenie w tym dniu o godz. 18.00 świecy w oknie swego domu. Będzie to wyraz wspólnej pamięci, dający nadzieję, że nigdy więcej nie zwycięży zło, które pochłonęło miliony niewinnych ofiar hitlerowskiego nazizmu.

4. Komenda Wojewódzka Policji z racji na „Dzień Babci i Dziadka” życząc, aby każdy kolejny dzień był przede wszystkim bezpieczny, przypomina o kilku zasadach bezpieczeństwa:
⦁ odbierając telefon od rzekomego „wnuczka” upewnij się, że faktycznie rozmawiasz z tą osobą – oddzwoń do krewnego i upewnij się, że potrzebuje twojej pomocy,
⦁ zawsze zamykaj drzwi wejściowe do mieszkania i nie otwieraj ich nieznajomym,
⦁ wychodząc z domu nie zabieraj ze sobą wszystkich oszczędności,
⦁ podczas zakupów nie pokazuj całej zawartości portfela,
⦁ noś odblaski, szczególnie po zmroku,
⦁ w komunikacji publicznej uważaj na tzw. sztuczny tłok, siadaj jak najbliżej kierowcy,
⦁ noś przy sobie informację o danych osobowych (dowód osobisty zostaw w domu – w razie kradzieży torebki unikniesz niechcianego kredytu), chorobach i przyjmowanych lekach oraz numer telefonu do bliskiej osoby, którą w przypadku ewentualnego zasłabnięcia należy powiadomić.

5. W dniu dzisiejszym (20 stycznia 2019 r.), w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, o godz. 19.00 w Bazylice Archikatedralnej celebrowana będzie Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Grzegorza Rysia z udziałem przedstawicieli bratnich Kościołów. Zapraszamy wszystkich, którym jedność Kościoła Chrystusowego jest bliska.

6. Spotkanie opłatkowe pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej na Jasną Górę odbędzie się w niedzielę 27 stycznia 2019 r. o godz. 18.00 w Kościele pw. Matki Boskiej Zwycięskiej (ul. Łąkowa 40). Po Mszy św. w intencji Ojczyzny będzie czas na życzenia, kolędowanie  i poczęstunek w dolnym kościele.
do informacji Księży.

7. Przypominamy o ankiecie skierowanej w 2019 roku do wszystkich parafian. Prosimy Księży Proboszczów o pomoc w przeprowadzeniu ankiety: rozprowadzaniu ulotek, przypominaniu o niej przez cały styczeń w ogłoszeniach parafialnych, umieszczeniu informacji w gazetce, gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej parafii. Ankieta ma formę internetową, jest całkowicie anonimowa i znajduje się pod linkiem: http://bit.ly/ankieta-parafia