Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan 2019 - u łódzkich Metodystów

W kolejnym dniu modlitw o Jedność Chrześcijan nabożeństwo ekumeniczne gromadzące duchownych i wiernych z różnych kościołów chrześcijańskich celebrowane było w łódzkim Kościele Ewangelicko – Metodystycznym p.w. Opatrzności Bożej przy Rynku Bałuckim.

Nabożeństwu Słowa Bożego przewodniczył pastor Ryszard Zimoń, a kazanie wygłosił ks. Jacek Zdrojewski proboszcz polskokatolickiej parafii p.w. Świętej Rodziny w Łodzi.

W kazaniu kaznodzieja pytał: - czy jako chrześcijanie jesteśmy gotowi, by łamać najpierw między sobą chleb miłości, miłości siebie nawzajem, swojej obecności? Tego chleba nigdy nam nie zabraknie, tak jak tego, który zstąpił z nieba. Tylko ten chleb, chyba tak naprawdę, jest jeszcze trudniejszy do osiągnięcia niż jedność ołtarza. – podkreślił.

W modlitwę powszechną kościoła, która nastąpiła po homilii, włączyli się odczytując prośby duchowni z Kościoła Rzymskokatolickiego, Ewangelicko – Reformowanego i Chrześcijan Baptystów, a na zakończenie liturgii błogosławieństwa udzielił ks. bp Marek Marczak – biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.