Archidiecezja Łódzka
Bełchatów: Orszak Trzech Króli
09:06 | 21.01.2019 | Wyświetleń: 225 | Autor: Antoni Zalewski

Już po raz siódmy bełchatowski Orszak Trzech Króli, po uroczystej Mszy świętej, w radosnej i kolędowej atmosferze przeszedł ulicami miasta, by złożyć pokłon Nowonarodzonemu w Stajence zlokalizowanej w ogrodach parafii farnej pw. Narodzenia NMP. 

Scenariusz Orszaku zawierał obok treści ewangelicznych wiele odniesień do nauczania św. Jana Pawła II Patrona Bełchatowa. Wraz z Trzema Królami zanieśliśmy do Stajenki nasze pragnienia odnowy oblicza Ziemi, naszej Ojczyzny, naszego Miasta, odnowy serca każdego z nas. Tradycją bełchatowskiego Orszaku jest, że kolędnikom towarzyszy orkiestra górnicza i jeźdźcy w strojach z różnych epok historycznych.

W tym roku z racji wspomnienia 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki Papieża do swojej Ojczyzny gwiazdor i dwaj jeźdźcy przyodziali strój górali podhalańskich. Bezpośrednio po scence Pastuszków zlokalizowanej w sąsiedztwie pomnika Jana Pawła II został odtworzony na telebimie fragment homilii Ojca Świętego wygłoszonej w Zakopanem 6 czerwca 1997 roku a Pastuszkowie z kapelą góralską zaśpiewali piosenkę poświęconą Świętemu.  Papież Polak, który przygotował Kościół i świat do Wielkiego Jubileuszu Narodzenia Chrystusa a następnie „wprowadził Kościół w trzecie tysiąclecie” sam głęboko żył tajemnicą Bożego Narodzenia.

Niechaj św. Jan Paweł II, Patron naszego Miasta, Patron Rodzin, wspomaga nas  w kolejnym roku naszej drogi ku  Bogu Ojcu.