Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś: słowo ma moc | Msza Św. akademicka u Jezuitów
19:50 | 27.01.2019 | Wyświetleń: 815 | Autor: Antoni Zalewski

W III Niedzielę Zwykłą Ksiądz Arcybiskup przewodniczył Mszy Św. akademickiej u Ojców Jezuitów. W swojej homilii zwrócił uwagę na moc słowa. „Słowo Jezusa nie było tylko słowem mądrym, ale było słowem pełnym łaski. To jest ta moc ukryta w słowie. To nie tylko ta moc, że w słowie kryje się jakiś imperatyw, który każe ci coś zrobić. W słowie kryje się uposażenie, łaska, uzdolnienie, że możesz to słowo wypełnić, że ono się może na tobie zrealizować. Jest dyspozycja od Boga. Ta moc jest ostatecznie mocą Ducha, który cię uzdalnia, który cię popycha, który sprawia, że jest to możliwe”- mówił Metropolita Łódzki.

Dalej Ksiądz Arcybiskup odniósł się do zwiastowania. Maryja pragnie, aby słowo Boga się wypełniło. Anioł rozmawiając z nią także używa mocy słowa- „Twoja krewna Elżbieta poczęła syna i jest w szóstym miesiącu, a wszyscy nazywają ją bezpłodną. Dla Boga nie ma słowa niemożliwego.”

„Bóg jak mówi, to nie po to, aby sobie pogadać. Bóg jak mówi, to już się rozgląda na kim się to słowo spełni i da ci siłę, aby się na tobie spełniło. To jest sposób na słuchanie słowa”- dodał Metropolita.