90-lecie istnienia parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim
Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim uroczyście obchodziła Jubileusz 90 - lecia swojego istnienia... Naczelnym powodem, dla którego pierwszy biskup łódzki - Wincenty Tymieniecki, podjął decyzję o utworzeniu w Tomaszowie Mazowieckim nowej (drugiej w kolejności) parafii, a tym samym o budowie kościoła, był bardzo dynamiczny rozwój pobliskiej Tomaszowskiej Fabryki Sztucznego Jedwabiu. Stopniowo w pobliżu w/w zakładu osiedlało się coraz więcej osób, wszyscy oni natomiast potrzebowali właściwego miejsca do modlitwy. Proboszczem świątyni bp. Tymieniecki mianował ks. Antoniego Machnikowskiego, który nawiązał współpracę z dyrekcją wspomnianej Tomaszowskiej Fabryki Sztucznego Jedwabiu. Dyrektorem TFSJ był wówczas Michał Hertz - Żyd, który przyjął chrzest i został katolikiem. W zamysłach ks. Antoniego Machnikowskiego oraz Michała Hertza nowo wybudowany kościół miał być jedynie tymczasowym (tak się jednak nie stało, do dnia dzisiejszego zwykło się nazywać Parafię NSJ "małym kościołem") i wybudowano go nadzwyczaj szybko w przeciągu zaledwie 2 miesięcy. Tym samym poświęcenie świątyni przez biskupa Wincentego Tymienieckiego nastąpiło już w niedzielę, 23 grudnia 1928 r...
Uroczystej mszy św. jubileuszowej przewodniczył pochodzący z tomaszowskiej Parafii NSJ biskup Ireneusz Pękalski, który w swojej homilii w piękny i wzruszający sposób nawiązał do sakramentu chrztu św., a także do jakże ciekawej historii rodzimej świątyni. Wzruszającym faktem było bez wątpienia koncelebrowanie Eucharystii przez obecnego ks. proboszcza - Pawła Dziedziczaka, byłego ks. proboszcza -  Ryszarda Stanka, a także przez kapłanów pochodzących z Parafii NSJ - Krzysztofa Owczarka oraz Grzegorza Gogola. Podniosłą uroczystość uświetniło uroczyste odśpiewanie przez księży oraz wiernych "Te Deum",  obecność orkiestry z pobliskiej Lubochni , a także brawurowy koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru Parafii NSJ. Co ciekawe, jubileusz 90 - lecia stał się także przyczynkiem do powstania wyjątkowej publikacji autorstwa p. Marii Papiernik - Typa pt: "Mały kościół z wielkim sercem". I tak jest faktycznie, w tej świątyni każdy czuje się jak u siebie w domu - ważny, potrzebny i kochany, niech i tak będzie przez kolejne, długie lata! Panie Boże Błogosław!