Archidiecezja Łódzka
Ks. Koroza na Górze Tabor: Bóg posyła nas do całego świata, abyśmy zwiastowali ewangelię, aby Kościół wzrastał
14:25 | 04.12.2018 | Wyświetleń: 742

– Tutaj i teraz Bóg posyła nas do całego świata, abyśmy zwiastowali ewangelię, aby Kościół wzrastał, żeby liczba tych którzy wyznają Jego święte imię rosła. Więc idźmy i głośmy tę prawdę całemu światu, poczynając od samych siebie, ale nie kończąc na samych sobie.  – apelował przewodniczący łódzkiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej.

Góra Tabor była miejscem kolejnego wspólnego nabożeństwa Słowa Bożego, któremu  tym razem przewodniczył ks. Semko Koroza z Kościoła Ewangelicko –Reformowanego. Wygłosił on homilię opierając się o tekst ewangelii św. Mateusza.

Podczas zwiastowania Słowa Bożego pastor kalwiński zauważył, że – teraz my jesteśmy Bożym Izraelem, ale nie dlatego, że kogoś wybieramy, wyręczamy, zastępujemy, ale dlatego, że jesteśmy tu i teraz powołani, aby być Bożym ludem. Bóg mówi do nas, Bóg otwiera nasze serca, otwiera nasze umysły, daje nam swoje duchowe dary. Bóg daje nam swojego Ducha, abyśmy nie upadali, nie wątpili nie gubili drogi. To my musimy na to Jego wyzwanie, na te Jego dary odpowiedzieć! Czy jesteśmy, czy jesteście gotowi? – pytał.

– Jeśli jesteśmy tutaj, bo jesteśmy Bożymi naśladowcami, jeśli jesteśmy tutaj bo jesteśmy Bożym Kościołem, to języki ognia płoną nad naszymi głowami i naszymi sercami i muszą wywołać w nas przemianę. Jezus stoi tu obok nas. Nie gdzieś daleko, ale przy moim sercu i moim umyśle. A jeśli stoi i oczekuje, że Mu odpowiemy, to jak możemy zamykać się i ukrywać przed całym światem? – podkreślił kaznodzieja.

Pastor zwrócił uwagę na to, – że chrześcijaństwo przez 2000 tyś. lat swojego istnienia  wynosi na ołtarze, czci i poważa ludzi, którzy byli męczennikami wiary, ale czym oni się różnili od nas? Dlaczego uważamy, że oni byli powołani do czegoś, czego my nie musimy robić? Nie chodzi o męczeństwo. Ci ludzie nie szli z ewangelią, żeby ją zabili, ale po to, aby ją zwiastować. My mamy czynić podobnie. – zaznaczył.

Liturgia była pierwszą wspólną modlitwą w drugim dniu ekumenicznego pielgrzymowania po śladach Zbawiciela w ziemi Izraela.