Archidiecezja Łódzka
I Niedziela Adwnetu – 2 XII 2018
12:00 | 01.12.2018 | Wyświetleń: 939 | Autor: ks. Paweł Kłys

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 2 grudnia 2018 r. 

1. Dyrekcja i nauczyciele Katolickiej Szkoły Podstawowej i istniejącego od 27 lat Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łodzi, pragną uprzejmie poinformować o naborze uczniów do szkoły podstawowej i liceum na rok szkolny 2019/20 i zaprosić na Drzwi Otwarte w dniu 8 grudnia w godz. 10.00-12.00. Bliższe informacje na plakacie zamieszczonym w gablocie parafialnej i stronie internetowej szkoły www.katolik.edu.pl

2. Państwowa Straż Pożarna w Łodzi, w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego, apeluje, aby zachować środki ostrożności podczas ogrzewania domów i mieszkań, dokonywać regularnych przeglądów, czyszczenia instalacji kominowych i wentylacyjnych oraz zaopatrzyć się w czujniki dymu i tlenku węgla, które w porę zasygnalizują pojawienie się niebezpieczeństwa. Czad to bezwonny, bezbarwny a przy tym bardzo toksyczny gaz, którego człowiek nie jest w stanie wykryć. Pierwszymi objawami zatrucia są ból głowy, osłabienie, nudności, w dalszej kolejności może nastąpić utrata przytomności, a nawet śmierć.

3. Szpital Zakonu Bonifratrów św. Jana Bożego w Łodzi zaprasza na bezpłatne, profilaktyczne badania w zakresie wczesnego wykrywania raka jelita grubego.  Do badania kwalifikują się: wszystkie osoby w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego, osoby w wieku 40-65 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci)  z rakiem jelita grubego. Skierowanie na badanie nie jest wymagane. Szpital oferuje bezpłatnie preparat do przygotowania do badania. Badania wykonywane są w dni powszednie od godz. 7.00 do 20.00 oraz w soboty od godz. 8.00 do 17.00. Niezbędne informacje można uzyskać osobiście lub telefonicznie w pracowni endoskopowej szpitala, ze strony internetowej szpitala oraz z ogłoszenia wywieszonego w gablocie parafialnej.

4. Duszpasterstwo Służby Zdrowia i Pracowników Pomocy Społecznej Archidiecezji Łódzkiej zaprasza wszystkich chorych na adwentowy dzień skupienia, który odbędzie się w sobotę 8 grudnia w godz. 12.00 15.00 w kościele pw. Św. Faustyny w Łodzi (Plac Niepodległości 1).

5. Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne Ja-Ty-My, Fundacja Celeste oraz Stowarzyszenie Rodzin Działających na Rzecz Zdrowia Psychicznego „Dla Rodziny” realizuje projekt pn.: TRANSFER: innowacyjny program przeniesienia usług psychiatrycznych z instytucji do środowiska. Organizatorzy zapraszają do udziału w dniu 3 grudnia 2018 r. w obchodach Światowego Dnia Osoby Niepełnosprawnej. W godz. 12.00-12.45 na Placu Wolności w Łodzi odbędzie się impreza plenerowa o charakterze integracyjnym i edukacyjnym. Kluczowym punktem będzie Podpisanie Deklaracji Wspierania Osób Chorujących Psychicznie w Regionie Łódzkim.

6. Materiał do wykorzystania duszpasterskiego celem wprowadzenia do modlitwy o pomyślność szczytu klimatycznego COP24, który będzie miał miejsce w Katowicach w dniach 3-14 grudnia br.:
Jan Paweł II w 1990 roku powiedział:
„Efekt cieplarniany osiągnął krytyczne rozmiary na skutek ciągłego rozwoju przemysłu, wielkich aglomeracji miejskich i zwiększonego zużycia energii. Odpady przemysłowe, gazy produkowane przy spalaniu kopalin, niekontrolowane wycinanie lasów – wszystko to, jak wiadomo, ma szkodliwy wpływ na atmosferę i na całe środowisko naturalne. Kryzys ekologiczny – powtarzam – jest problemem moralnym.”

TEKST MODLITWY

Módlmy się tak, jak Papież Franciszek nauczał nas w „Laudato Si”

Boże ojcze, prowadź nas.
Pomóż nam działać z miłością i odwagą
W Twoje imię, O Panie,
Pomóż nam spełnić nasz obowiązek
ochrony Ziemi, naszego wspólnego domu.
Oto wołanie Ziemi i wołanie ubogich.
Boże Ojcze, otocz nas swoją mocą i światłością,
pomóż nam chronić każde życie
I przygotować się na lepszą przyszłość,
na nadejście Twojego Królestwa
równości, pokoju, miłości i piękna.
Amen.