Archidiecezja Łódzka
Tydzień Patriotyczny 2018 w Łodzi
11:12 | 02.11.2018 | Wyświetleń: 534

Tydzień Patriotyczny to szereg wydarzeń organizowanych z okazji Święta Niepodległości: gry miejskie, planszowe, koncerty, turnieje, biegi, spacery, czytanki, śpiewanki, ognisko – to coroczne atrakcje przygotowane przez harcerzy i innych współorganizatorów. Patronat nad IX edycją objął m.in. abp Grzegorz Ryś.

 11 listopada to jedna z ważniejszych dat w kalendarzu każdego Polaka. Kilka lat temu grupa młodych osób, harcerzy z ZHR postanowiła wykorzystać ten potencjał i zaproponować łodzianom wspólne, radosne świętowanie, w którym odnajdą się zarówno młodsi, jak i starsi, całe rodziny i kręgi przyjaciół.

 Głównym celem Tygodnia Patriotycznego jest zainspirowanie do patriotyzmu zarówno wobec wielkiej ojczyzny – kraju, jak i małych ojczyzn – miasta, osiedla, sąsiedztwa.

 Przygotowane wydarzenia motywują do aktywności uczestników: np. podczas gry miejskiej młodzież (co roku kilkaset osób!) ma szansę zwiedzenia fragmentu miasta i zrealizowania niecodziennych zadań; na śpiewankach rozdawane są pamiątkowe śpiewniki ułatwiające włączenie się w wykonywanie utworów; podczas gier planszowych dzieci mogą odkryć, że historia może być ciekawa i inspirująca.

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

 Szczegóły tegorocznej edycji znaleźć można na stronie organizatorów: tydzien.zhr.pl