Archidiecezja Łódzka
Tomaszów Maz.: odpust Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia
14:18 | 17.11.2018 | Wyświetleń: 596

16 listopada będący liturgicznym wspomnieniem Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia to zarazem dzień drugiego odpustu w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim. Warto wspomnieć, iż drugim odpustem tutejsi wierni wraz ze swoimi kapłanami radują się już od 2005 roku, a to wszystko za sprawą pięknej inicjatywy Męskiego Koła Różańcowego.

Tegoroczną mszę świętą odpustową koncelebrowali: obecny proboszcz Parafii NSJ – ks. Paweł Dziedziczak wraz ze swoim poprzednikiem, dziekanem dekanatu pabianickiego i kustoszem Sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach – ks. Ryszardem Stankiem, który w homilii przypomniał historię kultu obrazu Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w tomaszowskiej parafii.

Wspomnianą Eucharystię ubogaciła Adoracja Najświętszego Sakramentu, wzruszająca recytacja tematycznego wiersza, a także procesja. Co więcej, w związku z patriotyczną inicjatywą „100 dębów na 100 – lecie niepodległości” na zakończenie świątecznego dnia na placu kościelnym uroczyście zasadzono dwa w/w drzewa.