Rekolekcje Asystentów diecezjalnych KSM w Olszy k. Rogowa

W dniach 26 – 29 listopada br., w Ośrodku rekolekcyjnym w Ognisku Miłości w Olszy/Rogowa odbywały się rekolekcje dla asystentów diecezjalnych Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W rekolekcjach uczestniczyło 37 kapłanów, a przewodniczył im ks. abp Grzegorz Ryś. Hasłem przewodnim były słowa: ,,Idźcie i głoście” –  ,,W mocy Bożego Ducha”.

Ksiądz arcybiskup w konferencjach zwrócił uwagę na to, że ,,młodzież dziś potrzebuje takich kapłanów, którym będzie mogła postawić każde pytanie w perspektywie życia wiecznego, a także, że potrzebna jest świadomość co mamy czynić, aby osiągnąć życie wieczne”. Podkreślił również rolę towarzyszenia młodym, którzy są Kościele – zwłaszcza tym, którzy uciekają z niego, tak jak uczniowie uciekający z Jerozolimy, a idący do Emaus.

27 listopada,  Asystentów KSM-u przeżywających rekolekcje odwiedził ks. Bp Marek Solarczyk – Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. KSM- u, w dzieleniu  się z duszpasterskim doświadczeniem podkreślił rolę wspierania małżeństw.

28 listopada do Olszy, przyjechał Patryk Czech, Przewodniczący Prezydium KSM-u, który opowiedział o obecnie realizowanych projektach, a  także tych które  będą w przyszłości.

W ostatnim dniu odwiedził nas  ks. dr Sławomir Sosnowski, Rektor WSD w Łodzi i zarazem  ojciec wspólnoty.