Archidiecezja Łódzka
POŚRÓD ŚWIĘTYCH w kościele Sióstr Bernardynek pod wezwaniem N.M.P. Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w Łodzi
20:30 | 03.11.2018 | Wyświetleń: 319

W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, w godzinach wieczornych, przy wystawionych relikwiach Świętych i Błogosławionych w liczbie ponad 100, zostało odprawione ostatnie nabożeństwo różańcowe w październiku z udziałem Rodziny Różańcowej. Po czym miała miejsce Eucharystia dla wiernych gromadzących się przy tym kościele z udziałem Oazy Franciszkańskiej. Następnie wieczór był jedną adoracją Najświętszego Sakramentu, gdzie uwielbienie Boga, medytacje, śpiewy młodzieży oazowej towarzyszyły wszystkim w przeżywaniu modlitewnego spotkania pośród świadków Ewangelii na przestrzeni wieków obecnych w relikwiach.

W modlitwie za wstawiennictwem Świętych uczestniczyły także dzieci z przedszkola św. Franciszka z Asyżu oraz w Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wiernych Zmarłych wierni przybywający z różnych stron Łodzi do świątyni Matki Bożej Miłosierdzia w Łodzi – Rudzie, a także Arcybiskup Władysław Ziółek, kapłani i Siostry Bernardynki.

Już po raz trzeci tzw. „Noc Świętych” stała się dla wielu błogosławioną w doświadczeniu naszego „Credo” – „wierzę w Świętych Obcowanie”.