Archidiecezja Łódzka
Odpust św. Stanisława Kostki w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi
13:03 | 13.11.2018 | Wyświetleń: 962

We wtorek 13 listopada br. odbyło się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi kolejne już spotkanie wspólnot seminaryjnych z Archidiecezji Łódzkiej tj. WSD Ojców Franciszkanów, WSD z Łowicza i WSD z Łodzi. Naszemu spotkaniu patronował św. Stanisław Kostka, którego w szczególny sposób wspominamy właśnie tego dnia.

Mszy świętej odpustowej przewodniczył ks. abp Władysław Ziółek, Metropolita senior Archidiecezji Łódzkiej, który komentując Ewangelię św. Łukasza o odnalezieniu Jezusa w świątyni mówił, że Jezus był tym, który zawsze wypełniał wolę Ojca, a podążający za Nim Jego uczniowie, święci, a „zwłaszcza św. Stanisław Kostka, który zachwyca nas pragnieniem zjednoczenia się z Bogiem” ukazują nam wzór prawdziwego pójścia za Bogiem. Prawdziwe powołanie, jak mówił ksiądz arcybiskup, „nie jest odgórnym nakazem, ale wynika z wielkiej miłości, którą Bóg żywi do każdego z nas, natomiast powinność, która rodzi się w powołaniu, jest podziwem, ufnością i nadzieją mającą swe źródła w woli Boga”.

Po uroczystej Eucharystii odbył się wspólny posiłek, w którym oprócz wyżej wymienionych wspólnot, brała udział cała nasza „rodzina seminaryjna” tj. kapłani, klerycy, siostry zakonne, pracownicy świeccy. Kolejnym, stałym już punktem spotkania, była rywalizacja sportowa – gra w piłkę nożną, w której oprócz trzech zespołów kleryckich, wystąpił jeden zespół przełożonych złożony z formatorów wszystkich seminariów.

Nasze spotkanie było błogosławionym czasem ubogacania się naszym doświadczeniem Chrystusa, przeżywania powołania w naszych wspólnotach. Już teraz oczekujemy na kolejne spotkanie, które będzie miało miejsce u naszych braci kleryków w Łowiczu.