Integracyjne obchody Święta Niepodległości w Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi

Uroczysta Msza Święta w intencji tych, którzy zginęli za Ojczyznę, w niedzielę 11 listopada, w setną rocznicę odzyskanie przez Polskę niepodległości w parafii p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi, rozpoczęła parafialne obchody Święta Niepodległości. Przywołana została pamięć wszystkich tych, którzy marzyli o wolnej Polsce, nie szczędząc sił, krwi i życia, aby Polska była wolna.

Po uroczystej Eucharystii, zebrani w świątyni parafianie i goście, wysłuchali koncertu Chóru Incanto z Pabianic pod dyrekcją Magdaleny Hudzieczek-Cieślar.  Usłyszeliśmy pieśni min: ” Cześć Polskiej Ziemi”, ” Rota”, „Przybyli Ułani pod Okienko”, „Dziś do Ciebie Przyjść Nie Mogę”, „Pierwsza Brygada”… i inne. Cały koncert tłumaczony był na język migowy. Po występie chóru, Ks. Proboszcz Wiesław Kamiński zaprosił zebranych na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Przed Świątynią, zebrani, wypuścili w niebo 100 biało-czerwonych balonów a w dolnym kościele czekała pyszna grochówka, herbata i ciasto.