Archidiecezja Łódzka
Apostolat Maryjny Cudownego Medalika w Centrum Rehabilitacyjno – Opiekuńczym w Łodzi
14:03 | 03.11.2018 | Wyświetleń: 227

Apostolat Maryjny Cudownego Medalika w Centrum Rehabilitacyjno – Opiekuńczym Domu Opieki Społecznej w Łodzi przy ul. Przybyszewskiego ma nowych formalnych członków. Po rocznym przygotowaniu w dniu 18 października 2018 roku szesnaście osób złożyło uroczyste ślubowanie i zostało przyjętych do AMM. Uroczystej mszy św. przewodniczył ks. Radosław Pawłowski CM – archidiecezjalny opiekun Apostolatu Maryjnego, a wraz z nim koncelebrował ksiądz kapelan CRO. Na uroczystość przybyli liczni apostołowie maryjni z parafii w Łodzi i Pabianicach.

Podczas mszy św. ks. Radosław Pawłowski wygłosił kazanie, w którym ukazał najpierw rolę i zadania jakie podejmują apostołowie maryjni, a następnie wskazał na rodzinny charakter apostolatu. Po kazaniu wszystkich nowych członków przedstawił ks. kapelan. Poprzez odczytanie odpowiednich słów przyrzeczenia zostali włączeni do Stowarzyszenia Cudownego Medalika. Dla wszystkich była to wzruszająca i bardzo podniosła chwila. Jako pamiątkę każdy z nowych apostołów otrzymał specjalny, nowy Cudowny Medalik, folderki oraz książeczkę pt. „Różaniec Biblijny”. Ks. kapelan składając gratulacje wręczył każdej osobie czerwoną różę. Po mszy św. zrobiliśmy okolicznościowe zdjęcie, a następnie odbyła się agapa. Panie, które przybyły gościnnie z parafialnych wspólnot Stowarzyszenia Cudownego Medalika naszej archidiecezji przygotowały ciasto, którym obdarowały wszystkich uczestników uroczystości.

Do wspólnoty Apostolatu Maryjnego w Centrum Rehabilitacyjno – Opiekuńczym DPS w Łodzi należą ludzie chorzy, często dotknięci cierpieniem, samotnością i różnymi trudnymi doświadczeniami życiowymi. Oczekują przede wszystkim miłości, troskliwości i poświęcenia im czasu. Spotkania odbywają się w trzeci czwartek każdego miesiąca. Regularnie przybywają na nie ks. Radosław Pawłowski i p. Helena Lach – archidiecezjalna moderator Stowarzyszenia. W maju 2018 roku na terenie CRO zorganizowane zostało archidiecezjalne spotkanie apostołów maryjnych.

Pensjonariusze Centrum bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach formacyjnych, które są dla nich z jednej strony okazją do wspólnej modlitwy i duchowego wsparcia, a z drugiej strony umożliwiają im spotkanie i rozmowę z przybyłymi gośćmi. Są to chwile, które niejednokrotnie dodają im siły, radości i chęci do życia. Po przeżytej uroczystości kilkadziesiąt nowych osób wyraziło chęć rozpoczęcia formacji i włączenia się do Stowarzyszenia Apostolatu Maryjnego. Warto wspomnieć, że zdecydowana większość mieszkańców Centrum nosi Cudowne Medaliki. „Wszystko z Niepokalaną” – to nie tylko hasło, ale głębokie przekonanie, że z Maryją łatwiej jest wypełniać wolę Bożą i przeżywać każdy kolejny dzień życia.