Archidiecezja Łódzka
XXX Niedziela Zwykła – 28 X 2018
12:00 | 27.10.2018 | Wyświetleń: 675 | Autor: ks. Paweł Kłys

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 28 października 2018 r. 

1. Wspólnota benedyktynów świeckich, która powstaje w Łodzi, zaprasza serdecznie chętnych (mężczyzn i kobiety), którzy chcą poznać duchowość benedyktyńską i nią żyć, na spotkanie z o. Włodzimierzem Zatorskim benedyktynem z Tyńca w poniedziałek  29 października 2018 r. o godz. 18.00 w dolnym kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła  w Łodzi (ul. Nawrot 104). W programie wprowadzenie w lectio divina, dyskusja i Msza św. z nieszporami.

2. Duszpasterstwo Pracowników Nauki Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na spotkanie pracowników wyższych uczelni. Będzie miało ono miejsce we wtorek 30 października br. o godz. 19.00 w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego „Piątka” (Łódź, ul. ks.  I. Skorupki 5). Program wtorkowego spotkania będzie następujący:
godz. 19.00 – Eucharystia.
godz. 19.45 – spotkanie z ks. Januszem Lewandowiczem, który wygłosi odczyt pt. Życie monastyczne na Zachodzie w okresie późnej starożytności.

3. Noc Świętych w Archikatedrze Łódzkiej odbędzie się w środę 31 października o godz. 19.30. Do udziału w Nocy Świętych zaproszeni są kapłani, osoby życia konsekrowanego, katecheci, młodzież oraz wszyscy wierni.

4. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny przy parafii katedralnej (ul. Ks. Ignacego Skorupki 9, koordynator: s. Ewa Godzińska CHR tel. 885-555-020, duszpasterz: ks. Wojciech Błaszczyk tel. 609-859-144) przekazuje informuje o kursie katechumenalnym dla katechistów, który rozpocznie się 27 października 2018 r. o godz. 9.00. W tym roku jest już 60 dorosłych przygotowujących się do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Ośrodek pragnie zbudować szerszą grupę osób duchownych i świeckich, mieszkających w różnych miejscach naszej Archidiecezji, którzy mogliby wspierać katechumenów na ich drodze wiary. Kurs będzie skierowany właśnie do takich słuchaczy, którzy w przyszłości byliby skłonni włączać się w pracę Ośrodka Katechumenalnego. Osoby, które ukończą kurs, mogłyby także pomóc w parafiach w przygotowaniu wiernych do przyjęcia sakramentów.

Metodę kursu przygotowała i większość wykładów poprowadzi s. Adelajda Sielepin ze Zgromadzenia ss. Jadwiżanek, teolog, katecheta, wykładowca. Udział w kursie jest nieodpłatny. Prosimy o przekazanie folderu osobom, które mogłyby być zainteresowane kursem.