Archidiecezja Łódzka
Stróża: turniej wiedzy o patronie młodzieży
15:58 | 01.10.2018 | Wyświetleń: 465

W ubiegłą niedzielę – pierwszą po liturgicznym wspomnieniu Świętego Stanisława Kostki przypadającym 18-go września – wierni parafii Przemienienia Pańskiego i Św. Kazimierza w Stróży gościli uczniów ze szkoły podstawowej w Rząśni. Po Mszy Świętej o 11:30 młodzież wystąpiła z programem o swoim świętym patronie, który przygotowany został pod okiem pań katechetek: Teresy Brożyny i Małgorzaty Gólczyńskiej.


Na wzór familijnych teleturniejów uczestnicy podzieleni byli na dwie drużyny – każda z nich licząca po trzy osoby (w obu były również parafianki ze Stróży: Ola Pietrzyk i Olga Komór). Pytania o życiu świętego patrona młodzieży trzymane były w ścisłej tajemnicy – prowadzący turniej Aleksandra Wiśniewska i Bartosz Rudzki otrzymali je w zalakowanej kopercie tuż przed jego rozpoczęciem.
Wszyscy byliśmy mile zaskoczeni rozległą wiedzą, jaką ci młodzi ludzie posiadali o życiu Św. Stanisława Kostki. Choć przez chwilę każdy z obecnych parafian mógł się poczuć ekspertem na temat tego młodego a jednocześnie jakże wielkiego polskiego świętego.
Młodzież żyjąca wiarą porwała za sobą zarówno młodszych, jak i starszych od siebie parafian, a sam pomysł turnieju na zakończenie niedzielnej Mszy okazał się niezwykle trafionym…