Rozpromieniona łaska Kolegiata

Wiara, miłość, energia, radość – mieszankę tych cudownych doświadczeń mógł poczuć każdy uczestnik koncertu, który odbył się w niedzielę 30 września w łaskim sanktuarium. Wszystko to za sprawą scholi z Ksawerowa „Jezusowe Promyki”, która przyjęła zaproszenie od Centrum Idei Ku Humanizmowi, by swoim śpiewem i tańcem wypełnić świątynię. Ponad 50-osobowy zespół zapewnił również oprawę muzyczną Mszy Św. dla dzieci, co zaowocowało dużą frekwencją wśród najmłodszych wiernych. Kunszt wokalny, o który znakomicie dba s. Etiena, dopełniały jednakowe stroje młodych artystów. Wigor i euforia scholi szybko udzieliła się zgromadzonym gościom, a najmłodsi dali temu wyraz, tańcząc i śpiewając wspólnie z członkami grupy. Te niezapomniane chwile, można było zatrzymać, a nawet zabrać do domu, kupując płytę „Jezusowe Promyczki i Promyki – Jubilate Deo”.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za piękny koncert, a w szczególności opiekunowi scholi, którym jest Ks. Stanisław Bracha. Z pewnością się jeszcze zobaczymy.