Autor: Antoni Zalewski
Modlitwa za Synod kanonami Taize w Łodzi

Młodzi z Łodzi uczestniczący w niedawnym wyjeździe do wioski Taize serdecznie zapraszają do udziału w spotkaniach z modlitwą i pieśniami Taize. Modlitwa odbędzie się już w najbliższą niedzielę 21.10.2018 o godz. 19.00 w kościele św. Anny w Łodzi.(al. Śmigłego Rydza 24/26).

Młodzi chcą w ten symboliczny sposób podzielić się wyniesionym że Wzgórza Taize pokojem, a także odkrywaniem oblicza wspólnej modlitwy i jedności.

W tych dniach w Rzymie obraduje Synod Biskupów, którego tematem jest: „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. W jedności z delegatami chcemy zawierzyć przyszłość młodych i ich powołanie. We wspólnej modlitwie chcemy znaleźć wytchnienie w codziennym zabieganiu. Chcemy również zachęcić do udziału w Europejskim Spotkaniu Młodych, które na przełomie roku odbędzie się w Madrycie.

(Po spotkaniu modlitewnym w, w kawiarni parafialnej odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące wyjazdu na Europejskie Spotkanie w Madrycie).