Archidiecezja Łódzka
Modlitwa za mamy po stracie dziecka
08:00 | 11.10.2018 | Wyświetleń: 263

Samotność, smutek, niezrozumienie, poczucie pustki.. To tylko niektóre z emocji, z którymi mierzą się mamy po stracie dziecka. Często w swoim otoczeniu nie spotykają nikogo, kto potrafiłby je wysłuchać, przytulić, pocieszyć.

Dlatego chciałybyśmy otoczyć modlitwą wszystkie kobiety, które doświadczyły przedwczesnej śmierci dziecka, czy to na etapie prenatalnym czy już po urodzeniu. Zapraszamy wszystkie mamy z Łodzi i okolic na spotkanie Macierzanek 17 października br. (środa) o godzinie 12.00 na modlitewne spotkanie, które odbędzie w kaplicy św. Krzysztofa (przy kościele oo. Jezuitów w Łodzi), ul. Sienkiewicza 60.

Rozpoczniemy adoracją Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a ok. godz. 12.15 o. Remigiusz Recław SJ odprawi Mszę Świętą, w czasie której będziemy prosić Boga o pocieszenie dla mam po stracie dziecka, a także wrażliwość serca dla nas, byśmy umiały z nimi być w trudnych chwilach.

Ostatnim elementem będzie krąg opowieści. Każda mama, która doświadczyła utraty dziecka będzie mogła wypowiedzieć swoją historię, bez względu na to, czy miała ona miejsce niedawno czy lata temu.

Termin spotkania jest nie przypadkowy, gdyż dwa dni wcześniej obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego, a dwa dni później w kościele oo. Jezuitów odbędą się rekolekcje dla osób z doświadczeniem aborcji.

Zapraszamy na stronę www.macierzanki.pl