Archidiecezja Łódzka
Modlitwa o powołania i za powołanych z powołanymi!
21:26 | 10.10.2018 | Wyświetleń: 994

Już od blisko roku w każdą 2 środę miesiąca w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego „DA5” na wspólnej modlitwie gromadzą się siostry zakonne, ojcowie oraz klerycy i księża diecezjalny, aby modlić się o nowe liczne i święte powołania kapłańskie zakonne i misyjne w sposób szczególny w Kościele łódzkim.

– Celem naszych spotkań jest to, by być bliżej Jezusa. On nas Kocha i On wie, czego nam potrzeba. – mówi ks. Paweł Bogusz, organizator comiesięcznych spotkań. – W czasie modlitwy chcemy usłyszeć jakiego dokonywać wyboru. Z tej też racji zapraszamy wszystkich, którzy zastanawiają się jaką podając decyzję w życiu. Omadlamy nasze powołanie, ale także te osoby, które w życiu rozeznają powołanie i chcą usłyszeć głos Jezusa i za pójść Nim. – podkreśla diecezjalny duszpasterz powołań.

Podczas październikowej modlitwy o powołania do życia konsekrowanego i stanu kapłańskiego miała miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z medytacją Słowa Bożego i śpiewem przygotowanym przez siostry zakonne.

– Idea comiesięcznych wspólnych spotkań na modlitwie, zrodziła się w kilku konsekrowanych sercach i tak już od jakiegoś czasu gromadzimy się na Adoracji Najświętszego Sakramentu, aby modlić się o powołania i za powołanych. – tłumaczy s. Monika Wrońska  – urszulanka szara. – Bardzo ważne jest dla nas to, że modlimy się razem i nie jest to idea jednego zgromadzenia zakonnego. Spotykamy się wszyscy razem, a spotkanie ma wymiar otwarty. Doświadczamy tego, że po tych kilku miesiącach możemy zobaczyć jak ważne jest w Kościele to, żeby modlić się za Kościół, który jest wspólnotą. – dodaje.

Co miesięczne spotkania powołaniowe kierowane są do każdego, a szczególnie tego temu komu bliska jest troska o ludzi młodych:
– aby otoczyć modlitwą czas rozeznawania przez nich drogi życiowej,
– aby znaleźli osobę, która będzie im towarzyszyła podczas tego szczególnego czasu,
– aby mieli odwagę powiedzieć Bogu „tak” na każde wezwanie.
Każdego, a szczególnie tego kto poszukuje swojego miejsca w Kościele.

Przypominamy – druga środa miesiąca, kaplica Duszpasterstwa Akademickiego „DA5” Łódź, ul. Ks. I. Skorupki 5. Odpowiedzialny za modlitwę – Archidiecezjalny duszpasterz powołań – ks. Paweł Bogusz.