Komunikat biskupów pomocniczych Archidiecezji Łódzkiej - Paliusz Metropolity Łódzkiego

Już dziś, w święto Patronki Łodzi świętej Faustyny – w Archikatedrze Łódzkiej odbędzie się uroczystość nałożenia Księdzu Arcybiskupowi Grzegorzowi Rysiowi paliusza pobłogosławionego przez Ojca Świętego Franciszka w Rzymie w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Paliusz jest znakiem jedności każdego metropolity z osobą i misją Następcy Piotra. Tego aktu dokona arcybiskup Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

Ta ważna uroczystość dla najmłodszej stolicy metropolitalnej w Polsce i całego Kościoła łódzkiego rozpocznie się o godz. 18:30 procesją z relikwiami Świętej Faustyny z kościoła pod Jej wezwaniem do Bazyliki Archikatedralnej, w której o godz. 19:00 zostanie odprawiona koncelebrowana Msza Święta.

Na tę uroczystość serdecznie zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego, diakonów, kleryków i wiernych świeckich.