Autor: Antoni Zalewski
Wyświetleń: 2053
Pabianice: 20-lecie parafii Trójcy Przenajświętszej

W niedzielę, 2 września, Ksiądz Arcybiskup Senior Władysław Ziółek celebrował uroczystą Mszę świętą z okazji dwudziestolecia parafii Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach.

Uczestniczyli w niej kapłani z dekanatu pabianickiego oraz księża, którzy pracowali tutaj w latach poprzednich. Oprócz parafian w uroczystościach wzięli udział również przedstawiciele władz świeckich miasta i gminy, straży pożarnej oraz ci, którzy budowali i wspierali budowę parafialnego kościoła.

Ksiądz Arcybiskup, który powołał parafię do istnienia w 1998 roku, poświęcił na zakończenie nowe witraże przedstawiające Trójcę Świętą oraz postacie piętnastu świętych.

Podkreślił, że najważniejszym owocem tego dwudziestolecia jest oprócz wybudowania kościoła stworzenie żywej wspólnoty wiernych, którzy się tutaj modlą, uczestniczą w życiu sakramentalnym i identyfikują się z parafią.