Archidiecezja Łódzka
Łódzka Rodzina Policyjna ofiarowała figurę Matki Boskiej do Monastyru w Ostaszkowie
08:35 | 05.09.2018 | Wyświetleń: 650

W 18. rocznicę otwarcia i poświęcenia Polskiego Cmentarza Wojennego w Miednoje odbyły się uroczystości upamiętniające zamordowanych z rozkazu Stalina funkcjonariuszy Policji Państwowej i Policji Województwa Śląskiego, Straży Granicznej i Straży Więziennej, żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza, Żandarmerii Wojskowej i Oddziału II Sztabu Głównego Wojska Polskiego oraz pracowników wymiaru sprawiedliwości.

Podczas wizyty w kompleksie klasztornym Niło-Stołbieńskiego Monastyru w Ostaszkowie Prezes Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” w Łodzi Jarosław Olbrychowski przekazał na ręce archimandryty Arkadija przeora klasztoru, dar w postaci figury Matki Boskiej Miłosiernej rzeźbionej w stylu góralskim.

Prezes podkreślił podczas przemówienia:”… w tym miejscu, tak symbolicznym dla Narodu Polskiego składamy w darze Figurę Matki Boskiej Miłosiernej, aby symbolizowała już zawsze dialog Kościoła katolickiego i prawosławnej Cerkwi. Jako przodek funkcjonariusza Policji Państwowej II RP więzionego w tych murach, apeluję do wszystkich obecnych o modlitwę za pokój i współpracę w ramach prawdy historycznej Naszych narodów…”
Jak podkreślił przedstawiciel Cerkwi Prawosławnej „ … to bardzo ważny gest w dążeniu do pojednania narodu polskiego i rosyjskiego …”