Archidiecezja Łódzka
Ksiądz Juliusz Lasoń otrzymał tytuł Kapelana Jego Świątobliwości
01:19 | 20.09.2018 | Wyświetleń: 6087

Ojciec Święty Franciszek mianował prałatem ks. Juliusza Lasonia nadając mu tym samym tytuł Kapelana Jego Świątobliwości!

Według prawa ustanowionego przez Ojca Świętego Franciszka tytuł ten mogą otrzymać za zgodą Stolicy Apostolskiej kapłani, którzy ukończyli 65 rok życia. W przypadku ks. prał. Juliusza Lasonia Ojciec Święty odstąpił od tej reguły i zrobił wyjątek z uwagi na jego gorliwą i nieprzerwaną służbę chorym i cierpiącym w szpitalu oraz Domach Pomocy Społecznej, w których ów kapłan posługuje.

Ksiądz Juliusz Lasoń od ponad 20 lat pełni posługę kapelana w wojewódzkim szpitalu specjalistycznym im. Mikołaja Kopernika oraz w Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Łodzi.

Wręczając nominację nowemu prałatowi metropolita łódzki podkreślił, że to wyróżnienie ma szczególne znaczenie, ponieważ papież odstąpił od prawa, które sam nadał, honorując księdza Juliusza tym tytułem.

– Ta nominacja, ten tytuł, jest dla mnie wielkim szokiem. – mówi ksiądz prałat Lasoń. – Ja jestem za mały, żeby dla mnie były takie zaszczyty. Ale rodzi się we mnie wdzięczność, bo ktoś powiedział mi dziś po tej nominacji musisz jeszcze więcej, jeszcze więcej pracować, ale także cieszę się, bo widzę to też dzisiaj, że to co robię ma sens! To dla mnie bardzo ważne! – podkreślił ze wzruszeniem.