Archidiecezja Łódzka
Krzyże od Ojca Świętego Franciszka dla uczestników IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej
12:20 | 22.09.2018 | Wyświetleń: 997

Dokładnie tydzień temu w niedzielę 16 września podczas modlitwy Anioł Pański  na placu świętego Piotra w Rzymie, ubodzy i uchodźcy oraz wolontariusze w imieniu Ojca Świętego Franciszka rozdawali krzyże uczestnikom południowej modlitwy. Była to kolejna inicjatywa jałmużnika papieskiego kardynała Konrada Krajewskiego.

Zwracając się do obdarowanych Ojciec święty powiedział  – zachęcam was, byście przyjęli ten dar i zanieśli go do waszych domów, do pokojów waszych dzieci czy dziadków; wszędzie, aby był widoczny. To nie jest przedmiot ozdobny, ale znak religijny, by go kontemplować i modlić się, to dar od papieża – zaznaczył.

Dziś te same krzyże od Ojca Świętego otrzymało 150 członków pierwszego plenarnego posiedzenia IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej wezwanych imiennie przez metropolitę łódzkiego.

Krzyże te przywiezione z Watykanu i ofiarowane uczestnikom Synodu Diecezjalnego są darem Ojca Świętego jako odpowiedź na list skierowany do Papieża w dniu jego inauguracji stają się symbolem jedności Kościoła partykularnego, który jest w Łodzi z następcą świętego Piotra Apostoła – Ojcem Świętym Franciszkiem.