Archidiecezja Łódzka
„Instrumentum laboris” – do pobrania i zapoznania się przed sesją plenarną IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej
08:44 | 21.09.2018 | Wyświetleń: 1214

Przed rozpoczęciem plenarnych sesji zwyczajnych IV Synodu Duszpasterskiego Archidiecezji Łódzkiej wszyscy wezwani na Synod (czyli osoby powołane dekretem Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego na członków Synodu) są zobowiązani do zapoznania się z poszczególnymi częściami tzw. „Instrumentum laboris” (dokumentu roboczego).

„Instrumentum laboris” zawiera wskazania duszpasterskie wynikające z prac zespołów i kół synodalnych. Jest on zatem owocem naszego wspólnego wysiłku, jaki podjęli wszyscy zaangażowani w prace parafialnych zespołów synodalnych, szkolnych kół synodalnych oraz innych kół i zespołów.

Poszczególne części „Instrumentum laboris” opracowują Podkomisje, które zajmowały się określonymi tematami – na I etapie synodu – związanymi z duszpasterstwem młodzieży. Materiały te będą przedmiotem obrad podczas kolejnych jesiennych sesji synodalnych i będą stanowić punkt wyjścia do dyskusji nad poruszonymi w nich problemami.

Podczas pierwszej plenarnej sesji zwyczajnej IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej, która odbędzie się 22 września br. będzie miała miejsce dyskusja nad dwoma pierwszymi tematami: Bez wiary nie można podobać się Bogu oraz Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Za nim członkowie Synodu przystąpią do dyskusji, przewodniczący dwóch pierwszych Podkomisji: ks. Grzegorz Dziewulski i ks. Marcin Jarzenkowski dokonają krótkiej prezentacji opracowanej przez nich części „Instrumentum laboris”. W celu usprawnienia prac synodalnych osoby powołane na członków Synodu powinny zapoznać się z Regulaminem Prac IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej zamieszczonym na stronie: synodlodz.pl.


Materiały do pobrania: 


Regulamin do zapoznania się: