"Instrumentum laboris" - do pobrania i zapoznania się przed sesją plenarną IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej

Przed rozpoczęciem plenarnych sesji zwyczajnych IV Synodu Duszpasterskiego Archidiecezji Łódzkiej wszyscy wezwani na Synod (czyli osoby powołane dekretem Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego na członków Synodu) są zobowiązani do zapoznania się z poszczególnymi częściami tzw. „Instrumentum laboris” (dokumentu roboczego).

„Instrumentum laboris” zawiera wskazania duszpasterskie wynikające z prac zespołów i kół synodalnych. Jest on zatem owocem naszego wspólnego wysiłku, jaki podjęli wszyscy zaangażowani w prace parafialnych zespołów synodalnych, szkolnych kół synodalnych oraz innych kół i zespołów.

Poszczególne części „Instrumentum laboris” opracowują Podkomisje, które zajmowały się określonymi tematami – na I etapie synodu - związanymi z duszpasterstwem młodzieży. Materiały te będą przedmiotem obrad podczas kolejnych jesiennych sesji synodalnych i będą stanowić punkt wyjścia do dyskusji nad poruszonymi w nich problemami.

Podczas pierwszej plenarnej sesji zwyczajnej IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej, która odbędzie się 22 września br. będzie miała miejsce dyskusja nad dwoma pierwszymi tematami: Bez wiary nie można podobać się Bogu oraz Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Za nim członkowie Synodu przystąpią do dyskusji, przewodniczący dwóch pierwszych Podkomisji: ks. Grzegorz Dziewulski i ks. Marcin Jarzenkowski dokonają krótkiej prezentacji opracowanej przez nich części „Instrumentum laboris”. W celu usprawnienia prac synodalnych osoby powołane na członków Synodu powinny zapoznać się z Regulaminem Prac IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej zamieszczonym na stronie: synodlodz.pl.

Materiały do pobrania:

Regulamin do zapoznania się: