Archidiecezja Łódzka
„Droga do Emaus” – spotkania formacyjne dla dorosłych
10:11 | 27.09.2018 | Wyświetleń: 683 | Autor: Antoni Zalewski

Grupa młodych dorosłych na Widzewie zaprasza na comiesięczne spotkania formacyjne i wspólną modlitwę.

„Spotkania czwartkowe” są już kilkuletnią tradycją w parafii św. Alberta w Łodzi (ul. Chmielowskiego 7). Choć skład uczestników, sama formuła i częstotliwość wydarzeń nieraz się zmieniała, to pewne elementy pozostały – formacja młodych dorosłych, którzy chcą wzrastać razem w wierze.

Od niedawna wspólnota ma nową nazwę „Droga do Emaus”. – Na spotkaniach rozważane jest Słowo Boże, jest to jeden z najważniejszych elementów wyróżniających tę grupę – wyjaśniają członkowie wspólnoty. – Podobnie jak Jezus wyjaśniał Pismo uczniom w drodze, tak i my chcemy coraz lepiej je rozumieć na drodze naszego życia, w naszej wspólnocie uczniów spotykać się ze Zmartwychwstałym – dodają.

Wydaje się, że o ile dostępność różnorodnej stałej formacji dla młodzieży jest w diecezji dość bogata (KSM, oaza, grupy ministrantów, schole, Uwielbieniowe Łodzie Ratunkowe, duszpasterstwa akademickie itd.), to wspólnot dla dorosłych (zwłaszcza tych wciąż jeszcze nieco młodszych wiekiem), nie ma aż tak wielu. Tym bardziej organizatorzy zachęcają do przyłączenia się do ich grupy.

Spotkania odbywają się w charyzmacie Ruchu Światło-Życie: mała grupa, dzielenie się oparte na Słowie Bożym, itd. Ta grupa udowadnia, że z oazy się nie wyrasta – to sposób na całe życie i dążenie do dojrzałości chrześcijańskiej. Nie wszyscy od razu po oazie młodzieżowej trafiają do kręgów Domowego Kościoła – i to jest właśnie przestrzeń, którą „Droga do Emaus” pragnie wypełnić. Co więcej –  tematyka spotkań jest tak uniwersalna, że również osoby nie mające nigdy wcześniej kontaktu z Ruchem Światło-Życie i tak mogą się w nich świetnie odnaleźć.

W drugie czwartki miesiąca o godz. 19:30 w parafialnej czytelni (obok kancelarii; budynek starej kaplicy) wspólnota spotykać się będzie na rozważaniu konspektu przeznaczonego na rok 2018/2019 „Młodzi w Kościele”. Będzie to czas dzielenia, dyskusji, modlitwy liturgią godzin. Daty kolejnych spotkań: 11.10.2018, 8.11., 13.12., 10.01.2019, 14.02., 14.03., 11.04., 9.05., 13.06. Można też dołączyć do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/263507021169326/

Dodatkowo w pierwsze czwartki miesiąca w godz. 21-22:00 grupa zaproszona jest do udziału w tzw. Godzinie Świętej – adoracji w kościele, zaś w ostatnie czwartki miesiąca o godz. 19:00 również w kościele prowadzone jest rozważanie lectio divina.