Archidiecezja Łódzka
XXV Niedziela Zwykła – 23 IX 2018
12:00 | 22.09.2018 | Wyświetleń: 738 | Autor: ks. Paweł Kłys

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 23 września 2018 r.

1. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia.

2. Parafia św. Faustyny w Łodzi oraz Wydział Duszpasterstwa Kurii AŁ serdecznie zapraszają wszystkich na I Łódzki Kongres Św. Faustyny, który odbędzie się w dniach 4 i 5 października br. w Parafii Św. Faustyny w Łodzi przy Placu Niepodległości 1. W programie szereg paneli dyskusyjnych z udziałem wielu znamienitych prelegentów, którzy opowiedzą o życiu św. Faustyny i Orędziu Miłosierdzia Bożego, koncert ewangelizacyjny, posiłki dla uczestników gratis. Rejestracja uczestników poprzez stronę internetową www.faustyna.ewenea.pl, a także w dniu rozpoczęcia 4. października br. od godz. 8.30. przy kościele św. Faustyny w Łodzi. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.

3. Studium Muzyki Kościelnej AŁ zaprasza na zajęcia Akademii Sztuk Dobrych i Przyjemnych. Projekt skierowany jest do osób dorosłych, pragnących poszerzyć swoją wiedzę w zakresie: muzyki, sztuk plastycznych, literatury, poezji, teatru i filmu. Zajęcia odbywać się będą w każdy drugi poniedziałek miesiąca w godz. 17.00 do 20.00. Kadrę dydaktyczną Akademii tworzą artyści, wykładowcy uniwersyteccy i akademiccy, krytycy i recenzenci sztuki, animatorzy kultury. Pierwsze spotkanie 8. października br. Szczegółowe informacje i zgłoszenia stronie Studium Muzyki Kościelnej. W sobotę 13 października br. w Studium Muzyki Kościelnej AŁ (ul. Zgierska 123 w Łodzi) rozpocznie się szósta edycja Kursu Chorału Gregoriańskiego. Zajęcia będą w drugie soboty miesiąca, od godz. 13.00 do ok. 16.30. W ramach zajęć: wykład, zajęcia teoretyczne, próba śpiewu i Msza św. ze śpiewem gregoriańskim. Pierwsze spotkanie 13 października br.

4. Duszpasterstwo Służby Zdrowia AŁ, Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski oddział łódzki oraz Muzeum Farmacji w Łodzi zapraszają wszystkich farmaceutów, techników farmaceutycznych oraz sympatyków na świętowanie Dnia Aptekarza w środę 26 września 2018 roku. O godz. 18.00 będzie celebrowana Msza św. w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi (ul. Piotrkowska 2), po której nastąpi spotkanie poprzedzone prelekcją pt. „Farmaceuci w dziejach Łodzi” w pobliskim Muzeum Farmacji w Łodzi (Plac Wolności 2).

5. Parafia pw. Św. Archaniołów Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim, z racji 200-lecia powstania, zaprasza na obchody jubileuszu. W programie:
Sobota, 29 września:
godz. 19.00 – Koncert Uwielbieniowy pt. „Młodzież Nadzieją Kościoła Łódzkiego”
(z racji trwającego IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej). Wystąpią: zespół Fragua z o. Marcinem Kowalewskim CMF i ks. Jakubem Bartczakiem oraz zespół Magis 33.Niedziela, 30 września.
godz. 12.00 – Uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Abpa Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego,
godz. 13.45-18.00 – Piknik Rodzinny z Aniołami w roku 100-lecia odzyskania niepodległości i 200-lecia powstania wspólnoty parafialnej Św. Archaniołów Rafała i Michała (kiełbaski z grilla, ciasto i niezapomniane smakołyki, występy dzieci, młodzieży, oraz zaproszonych gości, trampoliny, zjeżdżalnie, niespodzianki, gry, zabawy i konkursy rodzinne).