Autor: Antoni Zalewski
Zmarł ś.p. O. Romuald Dobrzyński

12 sierpnia bieżącego roku w Domu Zakonnym w Łodzi zmarł o. Romuald Dobrzyński cp.

Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona o godzinie 13.00 w piątek 17 sierpnia 2018 r. w Kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Łodzi przy Al. Pasjonistów 23. Przewodniczyć jej będzie Jego Ekscelencja Ks. Biskup Marek Marczak, homilię wygłosi O. Prowincjał Łukasz Andrzejewski cp. Po Liturgii eucharystycznej, Świętej Pamięci o. Romuald zostanie pogrzebany w grobowcu zakonnym na Cmentarzu pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Szczecińskiej w Łodzi.

O. Romuald urodził się On 8 kwietnia 1931 r. w Szreńsku koło Mławy. Na Chrzcie świętym otrzymał imię Ignacy. Pierwsze śluby zakonne złożył 4 września 1951 r., natomiast Święcenia kapłańskie przyjął 2 lutego 1957 r. Od 1984 r. przynależał do łódzkiej wspólnoty Pasjonistów i posługiwał w Parafii pw. Matki Bożej Bolesnej jako niestrudzony spowiednik oraz pocieszyciel chorych i strapionych.

Kuria Metropolitalna Łódzka