Archidiecezja Łódzka
„Wakacje z Bogiem 2018”
11:56 | 17.08.2018 | Wyświetleń: 748

Kolejny raz parafia –  św. Antoniego w Łodzi zorganizowała letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży „Wakacje z Bogiem 2018 „. Tym razem dzieci udały się do Mrzeżyna.

95 dzieci i młodzieży mogło spędzić dobrze czas i wypocząć pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry wolontariuszy. W programie kolonii kulminacyjnym punktem była Eucharystia. Wśród rozlicznych atrakcji znalazły się: zwiedzanie Kołobrzegu-rejs statkiem, latarnia morska, Muzeum Minerałów, w Świnoujściu odwiedziliśmy Fort Gerharda, wiele emocji dostarczyło wszystkim zwiedzanie Podziemnego Miasta na Wyspie Wolin. Nie zabrakło wycieczki do Trzęsacza gdzie w trakcie wizyty w Multimedialnym Muzeum na Klifie poznaliśmy historię ruin tamtejszego kościoła.

Najwięcej emocji wzbudziła wizyta na poligonie- Kajtur Event, gdzie nasi koloniści stali się prawdziwymi żołnierzami. W wolnych chwilach między kolejnymi wycieczkami, korzystając z pięknej pogody, kąpaliśmy się w morzu, opalaliśmy, budowaliśmy z piasku, nie zabrakło zajęć sportowych. Czas ten był również okazją do integracji dzieci zdrowych z uczniami Specjalnego Ośrodka dla Dzieci Słabosłyszących.

Dziękujemy Bogu za wspaniały czas, nawiązane przyjaźnie, odpoczynek. Już czekamy na następne wakacje.