Archidiecezja Łódzka
Tornister pełen uśmiechów 2018
11:50 | 09.08.2018 | Wyświetleń: 597

Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza do włączenia się do kampanii charytatywnej pod hasłem „Tornister pełen uśmiechów”, której celem jest skompletowanie i przekazanie wyprawek szkolnych najuboższym dzieciom z terenu archidiecezji łódzkiej.

 Akcję prowadzimy we współpracy z parafiami. Tornistry i plecaki zakupiliśmy ze środków pozyskanych z 1% podatku. Wiele ubogich dzieci nie ma swojego tornistra, a rodziców często nie stać, żeby skompletować szkolną wyprawkę. Warto też pamiętać, że przybory szkolne zużywają się w ciągu roku i trzeba je uzupełniać. Możemy wspólnie temu zaradzić. Podarujmy dzieciom Tornister Pełen Uśmiechów!

 Na początku sierpnia do kilkudziesięciu parafii archidiecezji łódzkiej trafiło 800 pustych tornistrów. Przez cały sierpień parafianie mogą odbierać tornistry i wypełniać je artykułami szkolnymi. Każdy plecak i tornister oznaczony jest imieniem dziecka oraz zawiera listę niezbędnych artykułów szkolnej wyprawki. Wypełnione tornistry trafią z powrotem do parafii pod koniec sierpnia. 25 z 30 przekazanych do parafii plecaków pozostanie dla uczniów z terenu parafii, reszta przeznaczona zostanie dla najmłodszych podopiecznych Punktu Pomocy Charytatywnej łódzkiej Caritas.

 Mamy nadzieję, że podobnie jak w ubiegłych latach, uda się zebrać dużo więcej tornistrów i artykułów szkolnych, tak, żeby można było obdarować potrzebujące naszej pomocy dzieci. W zeszłym roku wydaliśmy 1200 wyprawek dla uczniów w naszej archidiecezji. Akcja organizowana jest po raz dziesiąty.

 Każdy może pomóc w zakupie wyprawki. Wystarczy zapytać swojego duszpasterza o możliwość włączenia się do akcji „Tornister pełen uśmiechów” we własnej parafii.

 Można też ufundować tornister lub wyprawkę, przekazując darowiznę poprzez platformę pomocową łódzkiej Caritas:

 http://dobromat24.pl/produkt/tornister-pelen-usmiechow/