Archidiecezja Łódzka
Anieliskowa Ekipa na koloniach
18:00 | 10.08.2018 | Wyświetleń: 613

Dzieciaki z „Anieliska”, jak co roku, wypoczywają na koloniach. Od kilku lat bazą jest przeurocza Ochotnica Górna. Kolonie to każdorazowo ogromne wydarzenie dla dzieciaków, czekają na nie cały rok.

To czas, gdy zwiedzają, poznają nowych ludzi, miejsca. Tym razem kolonijne szlaki zawiodły dzieci na Gorc, do Nidzicy, ale także i w okolice Poronina na Podhalu. W miejscowości Suche, koło Poronina „Anieliskowa Ekipa” uczestniczyła w uroczystości poświęcenia „Domu Orłów” i kaplicy Bł. Karoliny Kózkówny.  Dom Orłów to  taki dom rekolekcyjny dla dzieci i młodzieży w Archidiecezji Krakowskiej. To wspaniałe poznawać miejsca i bogatą historię tej ziemi i kościoła na tych terenach.

Dodatkową radością było spotkanie przy tej okazji z Ks. Abp. Markiem Jędraszewskim, który odprawił Mszę Św. dla zgromadzonej młodzieży i dokonał poświęcenia domu i kaplicy. Ks. Arcybiskup dziś Metropolita Krakowski, ale przecież tak niedawno odwiedzał nas w Łodzi. Był w obu „Anieliskach” – w Świetlicy grał w ping-ponga z dzieciakami, a w Domu ”Anielisko” odpowiadał na bardzo trudne pytania tamtejszych mieszkańców. Dzieciaki pamiętają do dziś tamte wydarzenia, dlatego radość ze spotkania była ogromna. A że „Anielisko” to przecież „Mocni w Duchu”, więc dzieci przygotowały występ i zaprezentowały się przed Ks. Arcybiskupem i młodzieżą z Archidiecezji Krakowskiej. Był taniec z flagami, był maszerujący „Rycerz Światła”, było wyznanie wiary i rap czyli „Należę do Ciebie”. Bardzo, bardzo dobry i miły czas, ogromna radość i też takie poczucie, że Kościół jest wszędzie taki sam, że wspólna modlitwa łączy nas i jednoczy, czy to w Łodzi, czy na Podhalu, czy gdziekolwiek indziej.

Przed „Anieliskiem” jeszcze jeden tydzień pobytu w górach. Kolonie trwają. Dzieciaki są pełne optymizmu i szalenie ciekawe, co jeszcze przyniesie los.