Autor: Antoni Zalewski
Uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej u ojców Karmelitów Bosych

W poniedziałek 16 lipca będziemy obchodzić uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej – Matki Bożej z Góry Karmel, Głównej Patronki Naszego Zakonu. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione o godz. 8.00, 11.30 i 18.00. Uroczystej Mszy świętej odpustowej o godz. 18.00 przewodniczyć będzie nasz drogi Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski.

Jak każdego roku, do uroczystości odpustowej ku czci Matki Bożej Szkaplerznej będziemy przygotowywać się przez dziewięciodniową nowennę, którą rozpoczniemy w sobotę 7 lipca. Podczas nowenny codziennie o godz. 17.30 będziemy odmawiać modlitwę różańcową, o godz. 18.00 będzie sprawowana Eucharystia, a następnie nabożeństwo nowenny z procesją.

Codziennie po nabożeństwie nowenny oraz w uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej po Mszach świętych będzie można przyjąć Szkaplerz święty.

Do wspólnego świętowania i uwielbienia Matki Bożej Szkaplerznej serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych naszej Archidiecezji.

Wspólnota ojców Karmelitów Bosych  z Łodzi, z ul. Liściastej 9