Archidiecezja Łódzka
U świętej Anny w Łasku
13:21 | 30.07.2018 | Wyświetleń: 1079

W liturgiczne wspomnienie św. Anny – babci Pana Jezusa – wspólnota parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Michała Archanioła w Łasku przeżywała uroczystość odpustową.

Sumę w intencji parafian odprawił ks. Leszek Kaźmierczak – proboszcz parafii w Okupie. Po mszy św. odbyła się modlitwa wstawiennicza w kaplicy św. Anny, zaś w kaplicy Matki Boskiej tradycyjne zasłonięcie płaskorzeźby Matki Boskiej Łaskiej. – Anna i Joachim to święci małżonkowie, są wzorem dla naszych małżeństw. Niewiele wiadomości zachowało się o ich życiu. Mimo to ich kult szerzy się od dawnych czasów. W Polsce jest blisko 180 kościołów poświęconych świętej Annie. U was w kaplicy przedstawieni są obydwaj małżonkowi, to rzadkość. O ich świętości świadczy fakt, że tak często byli przedstawiani przez artystów (…) – mówił w homilii celebrans. – Nasza świętość ma sens tylko w nauce Chrystusa. To do czego nas powołuje Bóg, czyli do wieczności. Bóg wysłuchał modlitwy starszych małżonków, przyniósł im błogosławione dziecię. Te same bóle co dziś przeżywają serca matek, przeżywała św. Anna. Jak nie prosić dziś św. Anny, która u swojego wnuka może wyprosić nam laski. Dzisiaj często zagrożona jest jedność rodziny, jedność małżonków. Wiele rodzin żyje jakby pozbawionych podstawowych filarów, na których zbudowane było życie Anny i Joachima. Były to: modlitwa, msza święta, Komunia Święta i Sakrament Bożego Miłosierdzia, czyli sakrament pokuty. Te filary gwarantują jedność rodziny. Jeśli nie ma modlitwy w życiu codziennym, tak łatwo zrezygnować z przyjęcia komunii świętej. Uczmy się wierności Chrystusowi, ale uczmy się tez wierności tym których najbardziej kochamy! – apelował ks. Kaźmierczak.

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Michała Archanioła w Łasku przeżywa w ciągu roku zwyczajowe cztery odpusty.