Archidiecezja Łódzka
Dziś wspomnienia łączą nas …
09:01 | 17.07.2018 | Wyświetleń: 1327

Już po raz kolejny, ks. proboszcz Leszek Kaczor, zorganizował kolonie letnie dla dzieci z parafii św. Michała Archanioła w Łodzi. Kolonie odbyły się w rodzinnej i przepięknej miejscowości ks. Leszka w Barcicach, położonych w Beskidzie Sądeckim. Podczas wypoczynku, na uczestników czekało wiele różnych atrakcji. Dzieci brały udział w organizowanych zawodach sportowych oraz konkursach i quizach. Zaprzyjaźnieni górale przygotowali dla uczestników wieczorek taneczny, połączony z karaoke.

Czas kolonii to nie tylko zabawa ale także poznawanie tradycji, kultury i zwyczajów Beskidu Sądeckiego. W ramach zaznajomienia się z okolicą uczestnicy odwiedzili Zakład Wody Mineralnej „Piwniczanka”, pasiekę w Kamiannej, Pijalnię wód w Krynicy Zdrój a także uczestniczyli w Festynie „Sobótka Barcicka”, zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Barcicach. Nie lada atrakcją, z której skorzystali jedynie najdzielniejsi uczestnicy kolonii, była wyprawa na Wolę Krogulecką, gdzie dzieci podziwiały fantastyczny zachód słońca.

W trakcie kolonii, uczestnicy nie przebywali jedynie na terenie Beskidu Sądeckiego, mieli bowiem okazję odwiedzić także inne górskie okolice. Były to: Spływ Dunajcem i podziwianie malowniczych Pienin, wizyta w Ludźmierzu w Matki Bożej Gaździny Podhala, w Zakopanem, a także kilkugodzinny relaks w basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej. Na zakończenie wyjazdu, dzieci spędziły czas w Rodzinnym Parku Rozrywki „Energylandia” w Zatorze.

Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku powrócimy do tych miejsc, z którymi łączą nas wspomnienia.