Archidiecezja Łódzka
„Akademia Muzyczna w Starym Klasztorze” | recital organowy
09:44 | 13.07.2018 | Wyświetleń: 811

W ramach cyklu koncertów „Akademia Muzyczna w Starym Klasztorze” w Łagiewnikach z recitalem organowym wystąpi Dawid Długosz – drugi organista Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Stanisława Kostki w Łodzi, pedagog Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej.

Koncert odbędzie się w niedzielę 15 lipca 2018 roku o godzinie 15.00 w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Łodzi–Łagiewnikach przy ul. Okólnej 185.

W programie niemiecka muzyka baroku i romantyzmu.

Wstęp wolny.

 Dawid Długosz jest absolwentem Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie organów prof. dra hab. Piotra Grajtera. Wielokrotnie brał udział w mistrzowskich kursach improwizacji oraz interpretacji muzyki organowej prowadzonych przez cenionych pedagogów. Uczestniczył w wielu krajowych i międzynarodowych konkursach organowych, zdobywając wyróżnienia i nagrody. Na swoim koncie ma występy w ramach festiwali muzyki organowej.

Na koncerty z cyklu „Akademia Muzyczna w Starym Klasztorze” zapraszają Klasztor Ojców Franciszkanów w Łodzi–Łagiewnikach oraz Katedra Organów i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Łodzi.

Patronat honorowy sprawują: Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska oraz Metropolita Łódzki Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.

 Więcej informacji:

http://www.amuz.lodz.pl/lifemotion/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/lipiec-2018/152197-recital-organowy-z-cyklu-akademia-muzyczna-w-starym-klasztorze-w-lagiewnikach/