VIII Warsztaty Chorału Gregoriańskiego Cantus Gregorianus

W dniach 4 – 9 lipca 2018 roku odbędą się w Łodzi, w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego, VIII Warsztaty Chorału Gregoriańskiego Cantus Gregorianus.

Zajęcia z metody poprowadzą Agnieszka Łysakowska, Ewa Domagała (Szkoła św. Benedykta w Poznaniu), Anna Kaczorowska (Szkoła św. Anny w Wolsztynie) oraz Bogna Bohdanowicz i Anna Kamerys (Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej). Zajęcia z dyrygowania poprowadzi Claude Pateau – dyrektor Szkoły św. Grzegorza w Le Mans. Klasę organowego akompaniamentu chorałowego poprowadzi o. Jean de Richemont OSB z klasztoru Notre-Dame w Triors (kongregacja Solesmes).

René Linnenbank poprowadzi kurs dla wokalistów i zespołów wokalnych.

W ramach trwającego Nadzwyczajnego Roku Św. Józefa, w sobotę, 7 lipca, przewidziana jest pielgrzymka do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

Wykład towarzyszący warsztatom – obok zaproszonych gości – wygłosi ks. dr Andrzej Tulej (Papieski Wydział Teologiczny – Collegium Joanneum w Warszawie).

Zaproszenie na warsztaty skierowane jest do muzyków i amatorów, osób zaawansowanych w śpiewie gregoriańskim i początkujących. Zajęcia w grupach pomogą dopasować program do oczekiwań i potrzeb zainteresowanych.

Zapisów należy dokonywać przez formularz zgłoszeniowy na stronie:

www.szkolachoralu-lodz.pl